Diskusní téma: Studium

Datum: 29.08.2009

Vložil: monkayak

Titulek: Re: Re: přípravné kurzy

urcite dostanes tipy na tom kurzu, a na dnech otevrenych dveri dostanes zlutou brozurku, kde je napsan seznam doporucenych titulu. ale zacala bych s Ritou Atkinsonovou a "jeji" obri Psychologii, dostanes se do obrazu. a naky dalsi ucebnicovy knizky: Říčan: Cesta životem; Plháková: Učebnice obecné psychologie; Fontana: Psy. ve školní praxi; Cumminsová: Záhady experimentální psy.; něco od Vágnerový; Hunt: Dějiny psy.; atd. Stačí zajít někam do knihovny nebo knihkupectví a v sekci Psy. bude určitě několik základních titulů, které by sis mohla přečíst. Samozřejmě nesmíš zapomenout na takové velikány jako Freud, Fromm, Jung (toho jsem ale nečetla, to nejde :(, Frankl, Rogers, Matějček, atd. No a pak cokoli co tě zajímá, něco z nějáké oblasti (já třeba měla mentální postižení), atd. Možností je spousty, ale pozor! Nečti nic takového jako Jak se stát lepším člověkem, Jak uspět v zaměstnání apod. takový ty tenký knížky s návody, to tam nemaj rádi, není to profesionální. No a je fajn si koupit nějakej psychologickej slovník (třeba od Hartla)...je těžký vypsat seznam doporučený literatury, každej si najde to svoje, ale s těmahle, co jsem ti napsala, neprohloupíš, je to "základ". Doufám, že jsem tě neodradila a přeju hodně štěstí.


Zpět na diskuzi