Diskusní téma: Přijímací zkoušky

Datum: 16.08.2009

Vložil: Webmaster

Titulek: Re: Přijímačky - několik dotazů

Ahoj,
je pravda, že se maturitnímu vysvědčení skutečně váha nepřikládá žádná. Ohledně nostrifikace nejsem nijak zasvěcena, a proto bude opravdu nejlepší obrátit se na studijní oddělení. Pokud by tam byli nepříjemní, myslím, že by se v klidu dalo o Tvém konkrétním případě hovořit/jednat s někým z katedry psychologie. Alespoň to je můj osobní názor, a to podle toho, jak ochotně jednali zatím se mnou. Je ale pravda, že já jsem nic důležitého zatím nikdy nepotřebovala a asi jinak jednají se studentem a jinak s uchazečem.
Ohledně Tvé napodobeniny středoškolské "dizertační práce" si myslím, že se určitě snaž přes tuto aktivitu "procpat" ke komisi, myslím, že budeš mít body stejně jako za jakoukoli jinou praxi, kterou zde u dalších bodů uvádíš.
S potvrzením si nelam hlavu, formální náležitosti typu datum, podpis, razítko a název organizace jsou samozřejmostí. Jsem ochotná Ti naskenované materiály tohoto typu poslat e-mailem, abys měla představu a nijak se nestresovala :-) Rodiče nevím, zda Ti dají kontakty, ale můžeš to zkusit.
Zahraniční tituly si hravě obhájíš a určitě je teď samozřejmým trendem číst i v jiných jazycích než v naší mateřštině. Tedy je uveď (v originále samozřejmě) i v Tvém seznamu přečtených titulů.
Já osobně jsem žádný slovník neuváděla, myslím, že je to pitomost. Mám dojem, že to jednou říkal i sám pan PhDr. (nebudu jmenovat, nejsem si jistá - nechci někoho citovat) na Dni otevřených dveří. Tedy s Tebou souhlasím.
S ručně psaným životopisem máš rovněž pravdu, já ho napsala na několikátý pokus. Oni vědí, proč ho chtějí napsaný vlastní rukou. Ten Ti také klidně naskenuji, pokud ho najdu. Plus jsem odevzdávala strukturovaný životopis psaný ve Wordu.
Praxe z let "dávno minulých" ( i jen z Tvého subjektivního hlediska) se s jistotou také počítají. A interaktivního sezení s psycholožkou bych rovněž využila k potvrzení Tvého zájmu o studium psychologie. Také jsem tato sezení absolvovala, i když to bylo placené, a nakonec jsem tato sezení nikde neuváděla (v praxi).
Tak pokud jsem na nic nezapomněla, snad jsem Ti trochu ozřejmila, jak Tvé plány a přípravy vylepšit. Přeji pěkné prázdniny, W.


Zpět na diskuzi