Diskusní téma: Přijímací zkoušky

Datum: 12.10.2009

Vložil: Terka

Titulek: Re: Re: Re: Re: přijímací řízení 09/10 na obor psychologie UK

Ahoj Hamku,
nechci se tady hádat a už vůbec není mým cílem, abys mi uvěřil. Myslím, že je těžké věřit něčemu, co člověk sám nezažije, nevidí důkazy, v tom Tě naprosto chápu. Možná se nevyjadřuji přesně, ale na slovu údajně já osobně nic takového nevidím, přeci jsem nejdřív informaci o jejím nepřijetí "slyšela", to bylo dříve než viděný dopis.Pro mě to slovo neznamená, že bych něco neviděla, tím myslím dopis o jejím nepřijetí a musela si to, podle Tebe, asi nejspíš vymyslet, aspoň tak to na mě působí.... jak Ty si asi myslíš, že si vymýšlím. Dobré kamarádky nemusí být Těmi nejlepšími, nebo snad kdyby jsi měl klientku, která by Ti povídala o dobré kamarádce, tak bys jí uvěřil, že se k ní ( k Tvé pacientce) chová přesně tak, jak Ty si pod pojmem chování dobré kamarádky představíš? A třeba pak bys zjistil, až bys dále Té Tvé klientce pokládal otázky a pokračoval v rozhovoru, že ta "dobrá kamarádka"Tvé klientky je vlastně tou nejlepší a nebo naopak není nejlepší,ale úplně obyčejná kamarádka, obyčejná známá.... (ač ji nazývá dobrou kamarádkou)..... Pro Tebe je dobrá kamarádka sousloví, které vyjadřuje úplně jinou hodnotu než asi pro mě. Já mám kamarádky dobré, lepší a ještě ty nejlepší:) A to, že tu moji dobrou kamarádku oslovím jako tato slečna, to je pro mě "normální", nemění to nějakou citovou vazbu k ní (jako že by už moje dobrá kamarádka nebyla).... Zase Tvůj předsudek, že by normální, jak Ty píšeš, kamarádka, neukázala dopis o nepřijetí kamarádce, která podle Tebe není její dobrá kamarádka....Zase: hodnotíš a zpochybňuješ tady výpověď někoho a to podle sebe, podle svých pocitů a svým subjektivních myšlenek....do toho, co někdo napsal, vkládáš tedy příliš svého subjektivního myšlení a Tojakoby se snažíš prosadit, což pak může úplně zkreslit realitu, kterou Ty tím pádem jako realitu nevnímáš, ač jí je (tou realitou) což si myslím, že u psychologa není dobré, to tak cítím.Psycholog, jako odborník, podle mého názoru, bude ve své praxi pracovat s
různouklientelou, třeba poznáš, že někteří lidé mají jinou vyjadřovací schopnost, mají jiný styl myšlení než Ty a i přesto tím, co říkají, Ti budou říkat jejich pravdu,jejich realitu, která je pro ně třeba nějakým problémem, díky kterému se ocitli na okraji cesty....Myslím, že Ty jako psycholog, bys jim neměl říct, jak se dostanou na tu cestu(ihned návod), ale podle mě by ses měl snažit vnímat tu jejich realitu a pomocí té jejich reality umět najít způsob, jak jim dopomoci, aby na způsob hledání znovunavrácení se na cestu, přišli sami a uvědomili si to. To je jen můj názor, tak jak to já vnímám. lMyslím, že to byl i můj záměr,motivace, jak necítit takovej ten divnej pocit, že víš, že se někdo dostal, ač mu to přeješ, ale pořád přemýšlíš nad těma stovkama(třeba) dalších, co jim nepřijetí změnilo život a byli třeba o mnoho lepší, víš. To mi jediné vadilo.... prostě jsem sem napsala, protože jsem chtěla vědět názory druhých, třeba se s tímhle taky už někdo ve svém okolí setkal. Nebylo mým úmyslem na něco upozorňovat, jenom jsem chtěla vědět, jestli je to normální, když se odvoláš takovými kecy, co ona a vyjde to. A vidíš, vůbec mě nenapadl argument, co už tady někdo psal, že pokud lidé, co měli víc bodů než moje kámoška, nepodali odvolání, tak ona měla zkrátka štěstí a tak se proto dostala, protože prostě nikdo jiný si na odvolání netroufl, protože neměl požadovanou hranici 69 bodů a tak si třeba myslel, že odvolání už z toho důvodu nemá cenu. A o tohle mi šlo, ne dělat někde "dusno" a podávat trestní oznámení, proč? A ani nebyl můj úmysl, dělat ze sebe naivku. Mrzí mě, že člověk,který studuje psychologii, Ty, jsi tady po mě tak vyjel a hned mi začal tvrdit, že mi nevěříš...to po Tobě nikdo nechtěl, abys uvěřil. Takže moje motivace se dá vyčíst asi o několik řádků výš. Dál, 45 bodů je pro mě "něco málo přes 40" ve srovnání s 69 body. Takže asi tak.
Dál,kamarádce bych uškodila jedině tak, kdybych to řešila na studijním, dle Tvých rad a nebo, kdybych uvedla její jméno. Dále s Moravskoslezským krajem můžu konfabulovat,že:))))Skutečně není mým záměrem tady někomu a už vůbec ne jí, ublížit.
Znovu opakuji, že není mým záměrem se s Tebou tady hádat, ale mrzí mě, jak hned dokážeš ve všem psaném od jiných vidět "jen to své". To mi chceš naznačit, že až z Tebe bude jednou ten psycholog a budeš odpovídat třeba na dotazy klientů na internetu, že budeš taky zpochybňovat to, co napíší a pořád tvrdit jen to "svoje" a takhle drsně?A co třeba nálada, citové rozpoložení, ve kterém někdo píše vzkaz? Myslíš, že to není činitel, který zprávu neovlivní? Promiň, ale tak mi to vyznělo.....Víš, ono denotát a konotát je pro každýho něco jinýho, tak nehodnoť výpovědi druhého jen podle sebe:( Jinak nás mezi sebou dělí nejmíň věkový rozdíl tří let a Ty jsi ten starší a i vyspělejší, předpokládám:( tak by bylo nefér, kdyby ses do mě třeba chtěl navážet a hodnotit tady mě a moje psané, když mě neznáš. Já se tímto zkouším jen chabě vyjadřovat k tomu, co jsi mi tady napsal.
Tak snad poučení na závěr pro mě, nikdy nepiš nic konkrétního, vždycky se najdou tací, co to špatně pochopí a pak si Tě budou dobírat....a pro Tebe snad to, že každý máme svůj individuální svět, jiné vnímání světa kolem nás, jiný styl myšlení, přemýšlení, psaní a proto přes internet nemá cenu se zde vyjadřovat k takovým omáčkám, jako jestli někdo je něčí dobrá kamarádka nebo není, ale k faktům, tzn. otázce, zda-li je vůbec tedy reálné, aby byl někdo s hodně míň než 69 body přijat takovým způsobem....
A otázku na tuhle moji odpověď jsem už dostala,tak se nemusíš namáhat a racionální pozitivní argument taky.A ten sem tady hledala. Takže asi tolik k tomu, co jsi mi tady napsal:(Měj se hezky.


Zpět na diskuzi