Diskusní téma: Přijímací zkoušky

Datum: 12.08.2012

Vložil: MicMac

Titulek: Studijní skupina

Zdravím.

Začínám se připravovat k přijímacím zkouškám (FFUK - jednooborová psychologie) na příští rok a hledám spolehlivého sparing partnera/partnery, odhodlané se na přijímačky důkladně a pravidelně připravovat.

Moje představa je, scházet se jednou za 14 dní (v Praze) a věnovat přípravě "celý den" formou aktivního a intenzivního vzájemného přezkušování se, diskuse, prezentování vlastních mentálních map, výtahů z prostudované literatury, mnemotechnických pomůcek, prezentování témat k diskusi na zrovna probíraná témata, příprava tématických testů a jejich vyhodnocení ap. Cílem těchto setkání bude si látku aktivně procvičit a "vypálit" do mozkových okruhů. Ideálně nějakou kreativní a zábavnou formou :). Nicméně na setkání bude nutné se předem dobře připravit. Vždy na konci schůzky se ujasní kdo si co připraví na příště.

Jako osnovu si představuji knihu Atkinson, Rita; a kol.: "Psychologie", Praha: Portál 2003. A jako zdroj otázek John G. Carlson: "Testy k psychologii Atkinsonové a Hilgarda", Praha: Portál 2011. Zpracování otázek i z jiných zdrojů se nebráním.

Do května příštího roku zbývá 9 měsíců. První setkání proběhne v prvním týdnu v sobotu 8.září (pak každou sobotu jednou za 14 dní). Pokud se každý měsíc proberou dvě témata z Atkinsonové (má celkem 18 témat), tak se do května příštího roku stihne probrat celá kniha a s ní všechna základní témata psychologie. Jako bonus pak budou získané materiály od ostatních.

Myslím si, že takováto studijní skupina může hodně pomoci v úspěšném složení přijímacích zkoušek. Mně osobně vyhovuje aktivní přístup. Sedět v přednáškovém sále s dalšími 150 lidmi a poslouchat jak někdo čte slajdy není úplně můj šálek čaje. Potřebuju mluvit a interagovat. Trocha soutěživosti také není na škodu :).

Kdo by se tedy chtěl stát součástí takovéto studijní skupiny, pište do konce srpna 2012 na: micmac(et)centrum.cz. Pošlete mi motivační dopis :)), ať mám způsob jak vybrat vhodné uchazeče pokud se ozve hodně lidí ;).

Mně osobně je 31 let a mám velmi netypické zaměstnání v oblasti umění. Proč tedy psychologie? Proč až teď? Souhra okolností... a postupem času to ve mně nějak uzrálo.

Mojí představou je skupina max. 7 lidí. V prvním týdnu se pak s vybranými členy domluvím na průběhu prvního setkání. Těm co zbydou, pošlu hromadný mail, aby si mohli vytvořit paralelní skupinu, pokud budou mít zájem.

Zdraví M.


Zpět na diskuzi