Diskusní téma: Studium

Datum: 12.12.2009

Vložil: Ch.

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Strukturované studium

Vím moc dobře, jak to tam je a přestože mě tam přijali, vybral jsem si Prahu. A ode mě to je konec příspěvků k této neplodné diskuzi. Hodně štěstí ve studiu, ať už jsi kde jsi. Sbohem.

—————

Datum: 02.01.2010

Vložil: popsicletoe

Titulek: souhlas

Na UPOL existuje strukturované studium dobrých cca 6 let.

—————

Datum: 22.10.2009

Vložil: Hanule

Titulek: Psychoterapeuticka studia na FSS

Ahojte, máte někdo zkušenosti se studiem psychoterapie na Fakutě soc. studií v Brně? Plánuji se tam hlásit a chtěla bych znát názory někoho kdo tam studuje Salome.Salome@seznam.cz

—————

Datum: 17.10.2009

Vložil: Kateřina

Titulek: Psychologie

Ahoj, jsem teprve v prváku na střední, obor veřejnosprávní, psychologii máme 2x týdně. Hrozně moc bych po této škole chtěla studovat psychologii. Proto se vás chci zeptat, abych byla dobře připravená a nic nepodcenila, JAK začít atd. jsem uplně zmatená...:)...a když budem mít praxi, můžem si vybrat...a praxe se mi prý pak hodí k přijímačkám...tak kam bych se měla jít zeptat na praxi, aby se mi pak hodila?

A můžu jít k psychologovi jen tak na zeptání se atd.?

Dík za odpovědi.

—————

Datum: 23.10.2009

Vložil: Webmaster

Titulek: Re: Psychologie

Ahoj,
tak jak jinak, než šáhnout po nějaké odborné publikaci, která Tě blíže seznámí s Tvým milovaným oborem :-) Např. Obecná psychologie-Plháková, Dějiny psychologie-Plháková, ale i něco o počátcích této vědy v Malé dějiny české a středoevropské psychologie-Hoskovec, či Cesta životem-Říčan, Vývojová psychologie-Vágnerová.
S praxí je to na Tobě, ale před přijímačkami získaná praxe Tě nestaví do pozice, že to samé budeš chtít dělat i po škole, je to jen projevený zájem, který se cení. Tedy si klidně najdi tu nejsnazší praxi, nejdostupnější, jestli mi rozumíš :-) Zato Ti nikdo hlavu neutrhne, máš nějaké podmínky a na Ty musíš koukat, nemůžeš si určitě vybírat z kupy praxí, -opět- u přijímaček to naprosto chápou, že jsi student na SŠ, tak to prostě je. Nemůžeš činit nějaké zázraky už nyní.
A za panem psychologem klidně jdi, jen zálěží, nakolik bude ochotný se s Tebou o jeho povolání bavit:-) Nebo zkus zadat do vyhledávače heslo psycholog apod.
Mnoho chutě do čtení a studia, měj se :-)

—————

Datum: 08.10.2009

Vložil: Sarah

Titulek: Studium

Ahojte vy šťastní v prváku :)

Tak jak to po 14 dnech jde? Líbí se vám na psychologii? Asi je to ještě brzo na nějaký hodnocení, ale tak alespoň první dojmy mě zajímají.

—————

Datum: 23.09.2009

Vložil: monca

Titulek: studium psychologie s postižením

ahoj, chtěla bych se zeptat, zda nemáte nějaké informace o možnostech studiu psychologie zdravotně postiženými

—————

Datum: 25.09.2009

Vložil: Webmaster

Titulek: Re: studium psychologie s postižením

Zdravím,
nevím, zda je tento dotaz směřován na všechny VŠ v republice, přesto co se FF UK v Praze týče
osobně nemám zkušenosti s kolegy, kteří by byli např. tělesně postižení, zato se slabozrakou slečnou ano.
Ta zvládá vše bez problémů, plno kolegů v ročníku spolu s profesory (všemi) jí vychází takřka ve všem vstříc.

https://www.ff.cuni.cz/FF-112.html

Pokud jsem příliš neporadila, věřím, že obrácení se přímo na katedru psychologie FF UK (sekretariát) pomůže více. V případě ostatních VŠ bych se rovněž informovala na příslušné katedře univerzity.
Hezký den :-)

—————

Datum: 12.02.2010

Vložil: Michaela

Titulek: Re: Re: studium psychologie s postižením

Na MUNI tam jednu takovou slečnu znám a taky kluka na vozíčku a je to bez problémů, všude je bezbariérový přístup, i do knihovny

—————

Datum: 02.09.2009

Vložil: Hani

Titulek: učebnice, knihy

Ahoj. Jakou knihu se vyplatí koupit na studium psychologie? Jdu do prvního ročníku. Dík

—————