Diskusní téma: Studium

Datum: 02.09.2009

Vložil: Webmaster

Titulek: Re: učebnice, knihy

Ahoj,
tak v knihovně je knih dost, takže teoreticky si nemusíš kupovat žádnou :-) Ale třeba Obecná psychologie se hodí i do druhého ročníku či dál, podle předmětů v rozvrhu zkrátka.

—————

Datum: 23.08.2009

Vložil: shanty

Titulek: přípravné kurzy

ahoj, ráda bych se zeptala jestli jste vy, co už ste se na psy dostali, chodily na nejake pripravné kurzy a popripade kam? děkuju

—————

Datum: 25.08.2009

Vložil: monkayak

Titulek: Re: přípravné kurzy

ahoj, ja chodila na jednolety pripravny kurz psychologie od Amose (www.kampomaturite.cz), ktery byl kazdy tyden ve stredu a trval 3 hodiny.
myslim, ze z nasi skupiny (asi 20 lidi) se specialne na fildu moc lidi nedostalo (ja a mozna jeste nekdo), ale dalsi 2 se dostali na pedf uk a mozna jich je par v olomouci a brne. pripravny kurz je dobra vec, ten nas byl fajn, dostala jsem hodne tipu k prijimackam a dozvedela se i ruzny zajimavosti z psychologie. hlavne tak petinu skupiny tvori lidi, kteri se tam uz hlasili, ale nedostali, tak se probiraj jejich zkusenosti. jinak jsou tam skoro sami maturanti, coz se da chapat.
ale mohu rict, ze ja se na fildu nedostala diky tomu kurzu, to totiz nestaci, neni to studium psychologie, takze hodne toho musis precist sama. ten kurz jen pomuze, abys zustala v obraze a utvorila si v tom system. urcite na nejaky pripravny kurz jdi. je to dobra zkusenost a pomuze to i u prijimacek.
hodne stesti!

—————

Datum: 26.08.2009

Vložil: Martina

Titulek: Re: přípravné kurzy

Ahoj,
já jsem byla na přípravném kurzu u PhDr. Zdeňka Kuťáka a bylo to dobré hlavně v tom, že on sám byl dřív v komisi u přijímaček na psychologii na UK, takže nám řekl co a jak. Mně to pomohlo udělat si ve všech získaných informacích pevný systém, ale ten kurz byl taky hodně o samostudiu a kontrole vědomostí.
Jinak to byla příprava na ústní i písemnou část. Kdybys měla zájem o víc informací, najdeš je tady: https://cmps.ecn.cz/dl/prijimacky-kurz.pdf

—————

Datum: 27.08.2009

Vložil: shanty

Titulek: Re: přípravné kurzy

dekuju moc za odpoved. ale muzu se zeptat jake knizky, alespon napriklad, jste precetli? hrozne bych se chtela na psy dostat, ale vubec nevim jak mam zacit, krom toho pripravneho kurzu..diky moc

—————

Datum: 29.08.2009

Vložil: monkayak

Titulek: Re: Re: přípravné kurzy

urcite dostanes tipy na tom kurzu, a na dnech otevrenych dveri dostanes zlutou brozurku, kde je napsan seznam doporucenych titulu. ale zacala bych s Ritou Atkinsonovou a "jeji" obri Psychologii, dostanes se do obrazu. a naky dalsi ucebnicovy knizky: Říčan: Cesta životem; Plháková: Učebnice obecné psychologie; Fontana: Psy. ve školní praxi; Cumminsová: Záhady experimentální psy.; něco od Vágnerový; Hunt: Dějiny psy.; atd. Stačí zajít někam do knihovny nebo knihkupectví a v sekci Psy. bude určitě několik základních titulů, které by sis mohla přečíst. Samozřejmě nesmíš zapomenout na takové velikány jako Freud, Fromm, Jung (toho jsem ale nečetla, to nejde :(, Frankl, Rogers, Matějček, atd. No a pak cokoli co tě zajímá, něco z nějáké oblasti (já třeba měla mentální postižení), atd. Možností je spousty, ale pozor! Nečti nic takového jako Jak se stát lepším člověkem, Jak uspět v zaměstnání apod. takový ty tenký knížky s návody, to tam nemaj rádi, není to profesionální. No a je fajn si koupit nějakej psychologickej slovník (třeba od Hartla)...je těžký vypsat seznam doporučený literatury, každej si najde to svoje, ale s těmahle, co jsem ti napsala, neprohloupíš, je to "základ". Doufám, že jsem tě neodradila a přeju hodně štěstí.

—————

Datum: 29.08.2009

Vložil: Webmaster

Titulek: Re: Re: přípravné kurzy

Ahoj,
jen podotknu, že nějáká moudra, která se točí kolem začátků s psychologií, se určitě vyskytují všude možně na diskuzi. A to proto, abys nehledala někde jinde. Zdravím :-)

—————

Datum: 31.08.2009

Vložil: hamk

Titulek: Re: Re: přípravné kurzy

já tě doporučím podívat se do SIS na jednotlivé předměty v prváku a na doporučenou a povinnou literaturu k nim...a dle toho si to vybrat....já to tak tedy udělal...

(pozn.: ale dával jsem tam i populární knížky typu Mluv se mnou, mám ti co říct, apod. Např. když srovnám "odbornou" knížku psychologie komunikace od vybírala a tady tuto populární od jakési neznámé Franzousky...mně osobně byla mnohem přínosnější ta populární.... To jsou ale holt takový paradoxy....)

—————

Datum: 01.09.2009

Vložil: shanty

Titulek: Re: přípravné kurzy

děkuju všem moc za tipy, sem vám opravdu vděčná.. =)

—————

Datum: 12.02.2010

Vložil: Michaela

Titulek: Re: Re: přípravné kurzy

No začínat až teď je trochu poizdě...každopádně by to chtělo přečíst nejmíň 20 odborných knih/vysokoškolských učebnic.

—————