Diskusní téma: Studium

Datum: 24.06.2009

Vložil: Webmaster

Titulek: Re: Výcvik

Tím myslíš co?

—————

Datum: 25.06.2009

Vložil: Píwí

Titulek: Re: Re: Výcvik

No... psychoterapeutický výcvik. Na soukromé Pražské vysoké škole psychosociálních studií se každoročně otevírá, tak mě zajímalo, jestli na UK není něco podobného...

—————

Datum: 01.07.2009

Vložil: Webmaster

Titulek: Re: Re: Re: Výcvik

Tak na webu se dočteš o různých aktivitách fakulty, ale o výcviku jsem opravdu neslyšela, nehledě na to, že nevím, kdo by to zafinancoval.

—————

Datum: 11.06.2009

Vložil: Píwí

Titulek: Ostatní předměty

Jak je to na psychologii s ostatními předměty- je třeba/dá se studovat i něco mimo obor? Třeba filozofii, biologii...tělocvik?

—————

Datum: 12.06.2009

Vložil: Webmaster

Titulek: Re: Ostatní předměty

Ahoj,
do Materiálů ke stažení jsem dala Studijní plán. Týká se to 1. až 5. ročníku.
Tělocvik je na FF v rámci povinného základu 2 semestry, ale i více semestrů (dle Tvého uvážení) tím pádem :-) Filozofie patří rovněž k povinnému základu. Máme v prvním ročníku jak zkoušku z Anatomie, tak Neurofyziologie.

—————

Datum: 19.06.2009

Vložil: Píwí

Titulek: Re: Re: Ostatní předměty

Díky :)

—————

Datum: 30.03.2009

Vložil: Sarah

Titulek: Jazyky

Ještě jednou já...jak je to na psychologii s jazykama???

—————

Datum: 05.04.2009

Vložil: Webmaster

Titulek: Re: Jazyky

Ahoj,
tak můžeš si vybrat i z cizojazyčných přednášek, já mám momentálně zapsanou přednášku v aj, která je sice dělaná jako seznámení "erasmáků" s českou psychologií, ale je to v pohodě a jsem spokojená. Jinak se dělá zkouška ze dvou cizích jazyků a výběr přípravných kurzů je tak akorát. Viz. https://jc.ff.cuni.cz/

—————

Datum: 11.03.2009

Vložil: Sarah

Titulek: Studium očekávání/realita

Ahoj,

chtěla bych se tě zeptat, jak jsi si studium psychologie představovala a jak je tomu ve skutečnosti. Jsi tam spokojená? Je hodně učení? Prostě bych tě chtěla poprosit o nějakou tu informaci, podanou přímo někým, kdo tam studuje. Děkuji :)

—————

Datum: 16.03.2009

Vložil: Webmaster

Titulek: Re: Studium očekávání/realita

Ahoj,
tak asi jsem možná otravná, ale jsem velmi spokojená. Je pravda, že to náročností není zřejmě MAT-FYZ, ale mně se líbí asi tak nějak všechno. I to, že se moc nekontroluje docházka, on každý sám stejně pochopí, že při tak nízkém počtu si nás profesoři stejně zapamatují. I to, že když nemám moc času se teď zrovna moc učit, tak mi nikdo hlavu netrhá ani na seminářích či výběrácích. Rozvrh je v pohodě, někdy za den dvě přednášky, někdy celý den, ale to je stejně na Tobě :-) Samozřejmě i tady jsou profesoři různých kvalit, ale já si těch profesionálních vážím a snažím se na ně chodit a o těch slabších si myslím své. Asi jako všude. Rozhodně přístup (lidský převážně) je prostě super.

—————