Ráda bych upozornila na skutečnost, že se dotazy mohou opakovat, proto si nejprve projděte již zodpovězené dotazy a raději Váš dotaz specifikujte ve Vašem zájmu

 

Dotazy se řadí od nejstarších po nejnovější

 

Nezobrazí se hned po Vašem odeslání, nýbrž po zodpovězení samotného dotazu


Vaše zodpovězené dotazy

Dobrý den, jsem Lukáš Liška a chodim do přípravného kurzu na přijímací zkoušky na studium psychologie a chtěl bych tedy jen vědět, kde bych mohl získat nějakouk činnost jako dobrovolník nebo tak, děkuji za odpověd.

Dobrý den,

odkázala bych Tě na lekorice.com

Tato dobrovolnická organizace je představena buď na jejích webových stránkách, či přímo na webnode v sekci DOBROVOLNICTVÍ.

—————

Dobrý den, jsem ve 3.ročníku na SŠ s oborem přírodovědné lyceum, ale psychologie mě velmi láká, chtěla bych se zeptat, zda bych měla šanci s takovou SŠ. Pokud ano, jestli bych se musela podivat na nějakou odbornou literaturu, či odborny kurz, děkuji.

Dobrý den,

asi víte, že tenhle důvod převažuje u většiny uchazečů o studium. To, že Vás to láká je hezké, ale bez vlastních vědomostí, které má v požadavcích každá fakulta s tímto oborem, se dostává člověk těžko či vůbec. Tedy ano, musela byste se podívat na odbornou literaturu a hlavně by to chtělo vyzkoušet si praxi se zaměřením na pomoc lidem. Např. v dobrovolnické organizaci, dětském domově apod. Již se toto téma probíralo mnohokrát na diskuzi, zkuste se podívat na odpovědi a určitě Vám to pomůže :-)

Hezký den, Jana


 

—————

Ahoj,

je pozdě začít ve třiceti se studiem psychologie a následně cestou klinického psychologa? Mám praxi v oblasti lidských zrojů a až zde mě tento směr oslovil. Prosím o názor.

Díky. P.

 

Ahoj,

co vím a jak pozoruji lidi na katedře, konkrétně na FF UK v Praze, tak věk rozhodně nehraje roli. Myslím rovněž, že Tvá praxe dotýkající se psychologie je rozhodně fajn a dost motivující zkusit do toho jít. Takže proč ne, máš dobré vyhlídky :-)

Hezký den.

—————

Dobrý den,

teď studuju veřejnosprávní obor, ale velmi mě zajímá psychologie. Máme ji 2 týdně. Mám nějakou šanci dostat se na VŠ když se začnu od 2 připravovat?

Díky

 

Dobrý den,

nejsi rozhodně jediný zájemce o studium psychologie, který studuje veřejnosprávní obor a myslím, že vyhlídky jsou docela dobré. A se zodpovědným přístupem k přípravě na přijímací zkoušky by to mělo vyjít :-) Takže si myslím, že je i pro Tebe výhodná ta možnost, že máš psychologii ve škole. Tak ji využij, měj se pěkně.

—————

Jaké předměty musím především umět abych byla psychologem?

Dobrý den,

tak pokud se bavíme na rovině akademické, tak jde o získaný titul Mgr. a dále i třeba PhDr. (doktor filosofie), což zahrnuje složení státní zkoušky z vybraného oboru psychologie (klinická psychologie, psychologie práce a organizace aj.) po 5 letech studia na jedné z fakult v republice, které mají v nabídce obor psychologie a nezáleží na tom, zda se jedná o prezenční či dálkové studium.

Během studia se seznámite s plno předměty jako je statistika, anatomie, patologie, obecná psychologie, vývojová psychologie, filozofie, pedagogika, sociologie, různé předměty seznamující s terapiemi aj.

A k samotným přijímacím zkouškám potřebujete biologii nebo zsv a obecné znalosti o psychologii.

Můj dotaz je dost nekonkrétní, protože nevím, co tím myslíte. Klidně mi ale znovu napište a upřesněte svůj dotaz :-)

Hezký den.

—————

Na jakou střední školu bych měla jít a jaké známky bych měla mít a také, jaké předměty bych měla především zvládat??

Ahoj,

již v předešlých dotazech se toto řešilo, jako SŠ jsou dobré gymnázium, pedagogika a podobně zaměřené obory. Na známkách nezáleží, ale za vyznamenání na maturitním vysvědčení dává body např. Pedagogická fakulta s oborem psychologie a speciální pedagogika. Předměty jsou dobré zejména humanitně zaměřené, tedy sociologie (trochu), psychologie (hodně), dále biologie člověka a obecně základy společenských věd.

 

Hezký den.

—————

Zdravim,
chci se zeptat, zda mi stačí praxe v mš, šd, speciální školce a zda je dobré přihlásit se na přípravný kurz z psychologie, nebo je to jen tahání peněz z lidí a zvládnu se to naiflovat sama, když ještě nemám přečtenou ani knihu?

Ahoj,

praxe jsou moc fajn a stačí (podle mě), přípravný kurz záleží na agentuře a na Tvém přístupu. Někdo je za něj rád a někomu to nedá nic. Ale zase máš možnost vidět, jak jsou na tom Tví "soupeři" :-) Ale myslím, že se to člověk s klidem naučí sám, pokud je rád za samostudium a má v sobě trochu disciplíny. A pokud jsi nic ještě nepřečetla, doženeš to.

 

Měj se.

—————

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat...studovala jsem střední gastronom. a hotelovou školu.Tudíž obor z jiné sorty. Zajímalo by mne, jaký okruh otázek či vědomostí je potřeba pro přijímací zkoušky?
Děkuji za odpověď.

 

Dobrý den,

přijímací zkoušky se zaměřují na biologii člověka, psychologii, někdy zsv (základy společenských věd) a různé IQ testy, záleží na dané fakultě. Doporučila bych Vám se podívat na Vámi vybranou fakultu, kde studijní obor psychologie nabízí, a zjistit tak konkrétní požadavky, ty se totiž mohou v něčem odlišovat fakultou od fakulty. Můžete se podívat na tyto webové stránky do sekce UCHAZEČ O STUDIUM či vyhledat sama přímo weby fakult.

 

Hezký den

—————

Dobrý den, zajímá mě dálkové studium psychologie.. Je, nebo není možné? Díky za odpověď.

Dobrý den,

v Praze na FF UK tuto formu studia již pár let neotvírají, nevím, s čím přijdou letos. Více se dozvíte na dni otevřených dvěří, 9.1.2010 v 16 hodin, posluchárna č.131 (mezipatro) na FF UK nám.J.Palacha 2, Praha 1.

v Brně na FF MUNI  je kombinované magisterské studium psychologie, které probíhá ve dvou cyklech. První cyklus studia je koncipován na 3 roky a je zakončen soubornou zkouškou,  druhý cyklus studia trvá 2 roky a je zakončen obhajobou diplomové práce a státní závěrečnou zkouškou, po jejímž  složení se absolventům studia  uděluje titul magistr (Mgr.). Tedy pod pojmem kombinované rozumějte dálkové, jinak dálkové jako takové už není v dnešní době.

          na FSS MUNI je rovněž, ale Bc. kombinované studium psychologie na 3 roky.

Na PedF UK se mi nepodařilo toto studium najít.

 

Pokud by Vás zajímalo něco dalšího, ozvěte se :-)

Hezký den

 

—————

Dobrý den.
Ráda bych se dozvěděla z čeho konkrétně se dělají přijímací zkoušky, jakože na předměty, je mi jasná psychologie a biologie, ale to určitě není všechno?

Dobrý den,

záleží na kterou fakultu v ČR máte zálusk.

V Praze https://psychologie.ff.cuni.cz/, sekce uchazeč. Tam bych vás ráda odkázala, je tam i vhodná literatura a samozřejmě odpověď na Vaše dotazy :-)

V Brně bych Vás odkázala na sekci UCHAZEČ na tomto webu

           jinak termíny zk.

                  - test studijních předpokladů na MU:                                                        7. 5. – 9. 5. 2010     

                  - oborový test z psychologie:                                                                    1. 6. – 2. 6. 2010        

           °°° Tady je tedy vidět, že se přijímací zk. skládají jen z psychologie (biologie člověka) a navíc ze studijních předpokladů

           °°°  zde by se Vám mohl hodit odkaz: https://www.prijimacky-tsp.cz/

 

V Olomouci je tu odkaz k přijímacímu řízení: https://www.upol.cz/fakulty/ff/struktura/katedry-a-pracoviste/katedra-psychologie/prijimaci-rizeni/prijimaci-rizeni/

V případě dalších dotazů neváhejte se zeptat.

Hezký den :-)

—————