Ráda bych upozornila na skutečnost, že se dotazy mohou opakovat, proto si nejprve projděte již zodpovězené dotazy a raději Váš dotaz specifikujte ve Vašem zájmu

 

Dotazy se řadí od nejstarších po nejnovější

 

Nezobrazí se hned po Vašem odeslání, nýbrž po zodpovězení samotného dotazu


Vaše zodpovězené dotazy

Počet uchazečů v loňském roce, kteří se hlásili na FSS MUNI obor Psychologie?


       Studijní program: Psychologie, bakalářské studium, forma: prezenční
  • Počet uchazečů přijatých v loňském roce

    28

  • Počet uchazečů přihlášených v loňském roce

    1095

    Studijní program: Sociologie, bakalářské studium, forma: prezenční                                         

     

  • Počet uchazečů přijatých v loňském roce

    17

  • Počet uchazečů přihlášených v loňském roce

    624

  • Obor Psychologie je možné v prezenční formě studovat s těmito obory: Mediální studia a žurnalistika, Politologie, Sociální politika a sociální práce, Sociologie. V rámci mezifakultního studia s Filozofickou fakultou (FF) s obory: Pedagogika.

     

    zdroj: https://is.muni.cz/prihlaska/info.pl?utyp=BM;beh=297;beh=462;ukom=2426
 

—————


Kolik uchazečů se průměrně hlásí na psychologii na Masarykovu Univerzitu?

  • Počet uchazečů přijatých v loňském roce

    99

  • Počet uchazečů přihlášených v loňském roce

    1601

  • Odhad počtu uchazečů o obor, kteří budou přijati v tomto řízení

    90

zdroj: https://is.muni.cz/prihlaska/info.pl?utyp=BM;beh=297;beh=462;ukom=724

—————

Jakou mám mít předchozí praxi, co si pod tím mám představit?

Ahoj, tak myslí se tím nějaká činnost spojená s dobrovolničením, s tábory, s hospici, nemocnicemi a školstvím. Jedná se hlavně o pomoc lidem, např. krizová centra atd. Jsou do toho zahrnutí jak důchodci, tak mladiství a děti. Zkrátka se chce, aby uchazeč tou dobou strávenou dobrovolnou (psychologickou, sociální atd.) činností prokázal vážný zájem o obor Psychologie.


 

—————

Dobrý den.
Dcera končí základní devítiletou školu a chtě by do budoucnu získat titul Mgr psycholigie. Nevím jak přesně pojmenovat příslušný obor psychologie, ale obor by měl být zaměřen na zdravotnictví.

Dobrý den,

tak z dotazu nevím,  zda by se Vaše dcera chtěla zabývat studiem zdravotnické psychologie již na střední škole, či by počkala na toto zaměření až na vysoké škole. Obecně platí, že pokud má někdo zájem o konkrétní odvětví psychologie, tak si během studia vysoké školy oboru psychologie volí ty přednášky, v rámci volitelných předmětů, které se mu líbí. Dále si pak také během studia volí svou specializaci, což je např. na FF UK v Praze na počátku 3. ročníku. Např. Klinická psychologie je takovou specializací a ta má ke zdravotnictví nejblíže.

https://books.google.cz/books?id=WHvo2yd2TqEC&printsec=frontcover&source=gbs_summary_r&cad=0

https://www.zdravotnickaskola5kvetna.cz/

             knihy:

Klinická psychologie a somatická psychoterapie. I. díl

Dětská klinická psychologie


 


 

—————

Co znamená reakreditovaný? Muzu jit ze stredni skoly rovnou na UK studovat magisterskou psychologii? Je v tom zapojen i bakalar a nebo je to primo petilety obor mgr.?

Reakreditace znamená, že obor získal znovu akreditaci, tedy bude znovu vyučován atd. Rovnou po střední škole můžete jít studovat na tuto VŠ. Mgr. nemá pod sebou titul Bc.. Protože se nejedná o bakalářské studium.

—————

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat podle jakého průměru výsledků příjímají na psychologiii (případně i ze kterých tříd se průmer počítá a jakou hraje roli u přijímacího řízení). Děkuji

Dobrý den,

pokud máte na mysli průměr ze střední školy či maturitního vysvědčení, tak tyto hodnoty se vůbec nezapočítávají, tedy se ani nepromítají do bodového hodnocení. Výsledky z písemných testů se zpracovávají statisticky, jde o to, zodpovědět samozřejmě co nejvíce odpovědí správně, přesto v Praze se body nestrhávají. Tedy alespoň tipování Vás může zachránit.

Na webu FF UK jsou k dispozici data, kolik bylo zapotřebí k přijetí a hlavně kolik úspěšných uchazečů dosáhlo kolika bodů v konkrétních subtestech.


 

—————

Ahoj,
ještě dotaz k praxi: jak dlouho asi bych měl dobrovolničit v nějakým tom centru (řádově) ? Nevíš, zda se uznává jako praxe i třeba nějaký psychologický průzkum?

Ahoj :-)

Celkově je to dost individuální, ale myslím, že buď třeba dobrovolnictví typu: celý měsíc jsem dělal tam a tam (intenzivněji), či: zájem dlouhodobější (rok někam docházím). Psychologický průzkum (pokud byl veden nějakou institucí či někým, kdo má vzdělání v oboru) je určitě dobrá věc.

Měj se :-)


 

—————

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na střední školu, kde se můžu věnovat oboru psychologie. K psychologii mám velmi kladný vztah a nějak bych to chtěla využít. Budu moc ráda, když nějakou takovou školu najdete, předem děkuji.

Dobrý den.

Myslím, že taková škola není v ČR, jen příbuzné obory typu zdravotní školy či vyučovaný předmět na gymnáziích. Již jsem zaznamenala podobné dotazy na různých internetových diskuzích. Pokud nějakou najdu, pošlu Vám sem odkaz.


 

—————

Dobrý den přeji, chtěl bych se příštím rokem přihlásit na UK obor psychologie a přečetl jsem si, že praxe je tady nutná. Tak se chci zeptat kde a jaká praxe se dá sehnat a která by mi byla u přijímaček prospěšná. Děkuji moc a přeji

Zdravím,

praxe se dobře hledá v různých dobrovolnických centrech, kde ji i potvrdí a máte tak doklad o absolvování určitého počtu hodin pro komisi u přijímacích zkoušek. Vždy se s podobnými institucemi dá dobře dohodnout na podmínkách dobrovolničení i na tom, k čemu směřujete v budoucnu.

Další možností je praxe v různých pedagogických zařízení -MŠ aj., na LDN v nemocnici či na nějakém psychiatrickém oddělení. To už ale záleží na Vašich možnostech.

na odkazech: dobrovolnici.cz
                      dobrovolnik.cz

 

můžete hledat různé příležitosti.


 

—————

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli se můžu hlásit na vysokou školu, obor psychologie třeba po absolvování střední pedagogické školy. Jakou mám šanci, přihlíží se k tomu na přijímacích zkouškách ? Myslím tím jakou střední

Zdravím,

předem mé odpovědi musím podotknout, že nevím, zda Váš dotaz nebyl příliš dlouhý a tedy, zda se zobrazil. Pokud tu něco chybí, pošlete ho znovu a to po více částech :-)

Pokud jste absolventkou střední školy pedagogické, myslím, že máte nejlepší vyhlídky, psychologii jste určitě jako předmět měla a k Vaší motivaci a její obhajobě u přijímacích zkoušek to přispěje. Pokud byste i chtěla navázat a pokračovat na psychologii hlavně v pedagogické psychologii, myslím, že to bude působit věrohodně. Ale to už jen spekuluji.

Pokud jsem neodpověděla dle Vašich představ, ještě napište.

Hezký den.
 

—————