Diskusní téma: Studium

Datum: 05.04.2009

Vložil: Webmaster

Titulek: Re: Jazyky

Ahoj,
tak můžeš si vybrat i z cizojazyčných přednášek, já mám momentálně zapsanou přednášku v aj, která je sice dělaná jako seznámení "erasmáků" s českou psychologií, ale je to v pohodě a jsem spokojená. Jinak se dělá zkouška ze dvou cizích jazyků a výběr přípravných kurzů je tak akorát. Viz. https://jc.ff.cuni.cz/

—————

Datum: 11.03.2009

Vložil: Sarah

Titulek: Studium očekávání/realita

Ahoj,

chtěla bych se tě zeptat, jak jsi si studium psychologie představovala a jak je tomu ve skutečnosti. Jsi tam spokojená? Je hodně učení? Prostě bych tě chtěla poprosit o nějakou tu informaci, podanou přímo někým, kdo tam studuje. Děkuji :)

—————

Datum: 16.03.2009

Vložil: Webmaster

Titulek: Re: Studium očekávání/realita

Ahoj,
tak asi jsem možná otravná, ale jsem velmi spokojená. Je pravda, že to náročností není zřejmě MAT-FYZ, ale mně se líbí asi tak nějak všechno. I to, že se moc nekontroluje docházka, on každý sám stejně pochopí, že při tak nízkém počtu si nás profesoři stejně zapamatují. I to, že když nemám moc času se teď zrovna moc učit, tak mi nikdo hlavu netrhá ani na seminářích či výběrácích. Rozvrh je v pohodě, někdy za den dvě přednášky, někdy celý den, ale to je stejně na Tobě :-) Samozřejmě i tady jsou profesoři různých kvalit, ale já si těch profesionálních vážím a snažím se na ně chodit a o těch slabších si myslím své. Asi jako všude. Rozhodně přístup (lidský převážně) je prostě super.

—————

Datum: 21.03.2009

Vložil: Sarah

Titulek: Re: Re: Studium očekávání/realita

Díky moc za vyčerpávající odpověď :)

—————

Datum: 27.02.2009

Vložil: Blanka

Titulek: Ještě jedna související dodatková otázka

S jakou účastí (docházkou) by bylo možno studovat prezenčně?

—————

Datum: 04.03.2009

Vložil: Webmaster

Titulek: Re: Ještě jedna související dodatková otázka

Ahoj,
tak povinné jsou jen semináře, jinak nikdo docházku nehlídá, alespoň co vím, jako studentka 1. ročníku. Vyloženě se podepisujeme do archu kvůli prezenci na jediném semináři, který je povinný. Jinak nic se nehlídá, pokud není účast nutná. A to se týká např. předmětu, který Ti zabere 4 dny účasti ke splnění atestace. Tedy tam je to pochopitelné :-)

—————

Datum: 27.02.2009

Vložil: Blanka

Titulek: Proč pouze prezenční studium?

Ahoj. Chtěla jsem se přihlásit na psychologii na FF UK, ale letos v reakreditovaném oboru Psychologie otevírají pouze prezenční studium. Existuje nějaký předpoklad, že v přísším roce bude možnost studovat i dálkově? Díky za odpověď.

—————

Datum: 03.03.2009

Vložil: Sarah

Titulek: Re: Proč pouze prezenční studium?

Ahoj,
dílkový studium se na psychologii na FFUK neotevírá. Po absolvování prvního ročníku prezenčně můžeš přejít na individuální studijní plán.

—————

Datum: 04.03.2009

Vložil: Webmaster

Titulek: Re: Re: Proč pouze prezenční studium?

Ano, je to tak ... dálkově ale můžeš studovat v Brně, tam je to normálně otevíraná forma studia.

—————

Datum: 09.03.2009

Vložil: Blanka

Titulek: Díky za odpovědi

Je to velmi užitečný web, fandím v jeho dalším pokračování a rozvoji.

—————